Безпека і квартира: 6 порад як уникнути пожеж або врятуватися у них

Оцінюйте ризики заздалегідь

Замислитися про пожежну безпеку потрібно ще під час покупки квартири. Покупцям варто одразу поцікавитися наявністю (або наміром встановити, якщо будинок ще будується) пожежних рукавів у квартирах і коридорах, датчиків задимлення, працездатністю пожежної сигналізації. Також не зайвим буде уточнити, чи підключений будинок до центрального пульту пожежної частини; чи відкриті двері, що ведуть на сходи.

Не захаращуйтесь

Коридори та холодні переходи – це шляхи евакуації. У разі виникнення пожежі санки і самокати в коридорах зменшують ваші шанси на порятунок.

Будьте відповідальними

Поцікавтеся в ЖЕКу або ОСББ наявністю бюджету на підтримку пожежної безпеки. Найчастіше, грошей на неї немає. В цьому випадку потрібно стежити, щоб у загальному коридорі шафки ПК були укомплектовані, вогнегасники справні (діагностика проводиться 1 раз на рік, перезаправка порошкових – раз на 2 роки, вуглекислотних – 1 раз на 5 років).

Ремонт робіть розумно

Не варто демонтувати пожежні датчики і пожежні комплекти в квартирах. Вони вам знадобляться в разі загоряння. Якщо ж комплекти встановлені незручно, то простіше їх перенести в інше місце. Щоправда, тоді доведеться прокладати труби від спеціального стояка, який завжди заповнений водою.

У процесі ремонту (брудних робіт) потрібно акуратно закривати пожежний датчик у квартирі або попросити фахівців його тимчасово відключити, бо він спрацьовує на пил. Якщо датчики реагують щопівгодини, ЖЕК/ОСББ може просто вимкнути сигналізацію. Крім того, від частого спрацьовування системи виходять з ладу механізми, що відкривають шахти димовидалення.

Не закривайте двері на сходи

Сходи – це шлях евакуації. Тому не треба закривати на ключ двері, що ведуть туди. Краще встановити електромагнітні замки, які в разі пожежі автоматично вимикатимуться.

Врахуйте, що пожежний відстійник і балкон – не одне й те саме.

Якщо частину балкона не засклено, то це не тому, що забудовник заощадив. Таким чином забезпечується відповідність нормам пожбезпеки. Це пожежний відстійник, де в разі загоряння можна буде дочекатися допомоги. Якщо його засклити, то шанси загинути від задухи зростають у рази.ОБРАТНАЯ СВЯЗЬ